Раді вітати Вас на нашій сторінці недільної школи імені Апостола і Євангелиста Іоана Богослова!


" Пустіть діток до Мене приходити, і не бороніть їм, бо таких Царство Боже! Поправді кажу вам: Хто Божого Царства не прийме, немов те дитя, той у нього не ввійде. І Він їх пригорнув, і поблагословив, на них руки поклавши." (Від Марка 10:14-16)

Get Adobe Flash player

   1    3    4    2    5

Популярно

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

DSC 0016    5 квітня діти недільної школи Свято-Троїцького собору м. Черкаси взяли участь у розписуванні писанок. Творче заняття з писанкарства провела керівник гуртка народної ляльки та писанки – Лідія Миколаївна Колесник. Перед заняттям керівник школи ієрей Василій Паплик розповів діткам про християнську традицію розписувати і дарувати один одному писанки та привітав всіх присутніх зі святом Входу Господнього в Єрусалим. Проведення майстер-класу відбулося за спонсорської підтримки Анатолія Борисовича Волошина.

Християнська традиція виготовлення писанок є древньою і пов'язана з однією із жінок мироносиць – Марією Магдалиною. Передання Східної Православної Церкви повідомляє, що свята рівноапостольна Марія Магдалина брала активну участь у поширенні християнської віри не тільки в Єрусалимі, але й в інших країнах, проповідуючи всім Воскреслого Христа.

Проповідуючи Євангліє у Римі, свята Марія явилася до правлячого імператора Тиверія I (царював з 14 по 37 р. після Р. Х.) і піднесла йому, за загальноприйнятим східним звичаєм як символічний дарунок яйце, пофарбоване в червоний колір, сказавши при цьому: «Христос Воскрес!» Намагаючись викликати цікавість у підозріливого імператора через піднесене червоне яйце з нечуваними до того словами «Христос Воскрес!», рівноапостольна Марія Магдалина почала свою палку проповідь про життя, вчення, чудеса, розп'яття та Воскресіння Ісуса Христа. Простодушно виклавши про надзвичайно несправедливий суд над Ісусом Христом, озлоблених заздрістю членів єрусалимського синедріону та потурання їм малодушного Пілата Понтійського, який засудив до розп'яття Христа Спасителя, вона викликала на них гнів імператора. Пілат побоюючись викриття християнами його протиправних дій, сам надіслав Тиверію донос на Ісуса Христа, в якому свідчив про добродійне життя Христа та Його численні чудеса. Пілат також описав про суд над Ісусом, розп'яття та страшні знамення в природі та Його воскресіння із мертвих. Але це не врятувало Пілата від справедливого покарання: Тиверій вчинив над ним суд, за вироком якого Пілата позбавили влади і заслали в Галію, в місто Вієнна. За переданням імператор Тиверій сам увірував у Христа Спасителя та царським наказам погрожував карати кожного, хто наважиться кривдити християн.

Дізнавшись про значення й силу враження, яке справило підношення святою Марією Магдалиною імператору Тиверію червоного яйця зі словами «Христос Воскрес!» – християни почали наслідувати її в цьому і, при згадці про Воскресіння Христове, почали дарувати один одному писанки та крашанки зі словами «Христос Воскрес!.. Воістину воскрес!..». Так потроху цей звичай поширився всюди і став спільним для християн всьго світу. Підтвердженням того, що цей звичай було прийнято через підношення червоного яйця Тиверію святою рівноапостольною Марією Магдалиною, служить, крім тотожності передання у всіх християнських церквах, ще й те, що наприклад у стародавньому рукописному (на пергаменті) грецькому уставі, який зберігається в бібліотеці монастиря святої Анастасії поблизу Фессалоніки, після молитов на день св. Пасхи написано наступне: «Читається також молитва на благословення яєць і сиру, й ігумен, цілуючи братію, роздає їм яйця й каже: «Христос Воскрес!»… Цей звичай ми прийняли від святих отців, які зберегли його від самих апостольських часів, бо свята рівноапостольна Марія Магдалина першою показала віруючим приклад цього радісного дароприношення».

Саме яйце служить символом воскресіння. Як з яйця народжується пташеня й починає жити новим життям після звільнення від шкарлупи – так і ми, після другого пришестя Христового на замлю, скинувши з себе земне тіло і все тлінне, воскреснемо силою Христового Воскресіння і відродимося для іншого, вічного життя. Червоний колір пасхального яйця нагадує нам про те, що вічне життя ми отримали через пролиття на хресті пречистої крові Христа Спасителя. Таким чином писанка служить нагадуванням нам одного з найважливіших догматів християнської віри.

joomlamodniyportal.ru

Варто прочитати